Black hat SEO to metody, które są stosowane w celu uzyskania rankingu witryny, która narusza wytyczne dla wyszukiwarek. Techniki Black hat SEO próbują manipulować algorytmami wyszukiwarek w celu zwiększenia pozycji witryny w SERPach.

Black Hat SEO a ryzyko

Istnieje znaczne ryzyko związane z używaniem taktyki czarnego kapelusza do pozycjonowania witryny, i to jest powód, dla którego większość specjalistów z branży SEO decyduje się nie brać pod uwagę takich rozwiązań. Takie praktyki uznaje się za całkowicie nieetyczne.

3 techniki Black Hat SEO które warto unikać

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z SEO, często trudno jest określić, które taktyki powinieneś, a których nie powinieneś stosować. Upewnij się jednak, że podążasz za właściwą drogą. Niektóre zalecane taktyki na blogach, grupach SEO wpływają negatywnie na Twoje pozycje w wynikach wyszukiwania.

Keyword stuffing, czyli upychanie słów kluczowych

Nadmierne powtarzanie głównego docelowego słowa (słów) kluczowego na stronie nie pomoże Ci w uzyskaniu pozycji. Keyword stuffing, jak wiadomo, prawie na pewno spowoduje odwrotny skutek.

Przykład Keyword stuffing:

Biuro nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem. Nasze biuro nieruchomości isnieje na rynku 10 lat, zachęcamy do skorzystania z oferty naszego biura nieruchomości.

Duplikacja treści, automatycznie generowane teksty

Powszechną techniką czarnego kapelusza ( Black Hat SEO ) jest automatyczne generowanie treści w celu uzyskania rankingu dla dużej liczby słów kluczowych, bez profesjonalnego podejścia i tworzenia użytecznych, unikalnych treści. Przykładem może być mnóstwo stworzonych stron lokalizacji, a dla każdej z nich używana jest ta sama treść, z wyjątkiem zmieniającej się nazwy miejsca.

Ukryty tekst

Ukryty tekst to tekst, który jest tego samego koloru co tło, który jest umieszczony poza ekranem lub za obrazem, celowo używa CSS, aby ukryć go przed użytkownikami, lub nawet używa zerowego rozmiaru czcionki. Jest to zdradliwe, ale niestety nadal czasami używane do wypychania słów kluczowych.

Podsumowując, zalecamy unikania technik black hat SEO na własnej stronie internetowej. Jeśli chcesz uzyskać pomoc, aby Twoja witryna była bardziej widoczna w sieci, upewnij się, że używasz rozwiązań, które nie naruszają Wytycznych Google dla Webmasterów.

Kategorie: SEO

7PIXEL

7PIXEL

Wyróżniamy się bogatym doświadczeniem i skutecznymi strategiami, dzięki którym zwiększymy widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *