Przejdź do treści

Projektowanie logo

Co to jest logo?

Logo jest unikalnym symbolem graficznym, dzięki któremu możemy identyfikować daną markę, firmę organizację, przedsiębiorstwo, czy produkt. Jako podstawowy znak rozpoznawczy pozwala stworzyć wyjątkową i niepowtarzalną tożsamość każdej marki. W obecnych czasach, logo jest ważnym narzędziem marketingowym i wizerunkiem biznesu, który już na pierwszy rzut oka, kreuje sposób jego spostrzegania. Występuje w trzech postaciach:

  • sygnetu,
  • logotypu,
  • pełnego logo.

logo-projekt

Dlaczego dobry projekt logo jest tak ważny?

W aktualnym świecie multimedialnym moc dobrego projektu logo może przyciągnąć potencjalnych klientów do danej firmy. Sytuacja taka oczywiście korzystnie wpływa na jej rozwój, rozpoznawalność na rynku i pozwala łatwiej osiągnąć sukces. Trzeba mieć na uwadze, że to właśnie obrazy i grafika zostają zapamiętane szybciej przez odbiorców niż tekst. Dobry projekt logo jest jak magnez – przyciąga uwagę zainteresowanych klientów. Odpowiedzialne jest za budowę wizerunku marki już od samego początku. Dobry projekt logo charakteryzuje się minimalizmem, jasnym i prostym przekazem. Potrafi kreować wizerunek danej firmy, a dodatkowo wywołuje emocje (najlepiej pozytywne). Logo jest istotnym czynnikiem odpowiadającym za prosperowania firmy. Z pewnością oddziałuje i wpływa na jej sukces.

Dobry projekt logo to początek sukcesu.

logo-7pixel-oferta

Dlaczego warto inwestować w profesjonalne logo?

Logo to narzędzie marketingowe współczesnego rynku – tylko profesjonalnie i dobrze zaprojektowane może wygrać z konkurencją. Dlatego też, warto zainwestować i zaufać profesjonalistom. To właśnie oni znają bardzo dobrze rynek marketingu i reklamy oraz techniki przemawiania do odbiorców. Orientują się doskonale w biznesie, środowisku konkurencji, czy pozycjonowaniu. Na podstawie przedstawionej wizji i pomysłów z pewnością stworzą unikatowe logo, które podkreśli indywidualność danej firmy i odróżni ją od innych.

Tylko profesjonalne logo ukaże profesjonalizm danego przedsiębiorstwa i wpłynie na siłę firmy zwiększając jej wiarygodność.

Inwestycja w profesjonalne logo, to nic innego niż inwestycja w  firmę i jej rozwój.

Przykładowe realizacje

logo-projekt-01