Niezależnie od tego, czy zmieniasz nazwę domeny, czy przenosisz się do subdomeny, będziesz musiał wiedzieć, jak zmienić adres URL swojej strony internetowej opartej o system WordPress.

Poznaj dwie szybkie metody zmiany adresu url swojego WordPressa.

Zmiana adresu WordPressa z poziomu panelu administracyjnego

Metoda ta jest najprostsza i najbardziej przyjazna dla osób początkujących. Jeśli masz dostęp do swojego panelu administracyjnego WordPress, to zalecamy użycie tej metody.

Zaloguj się do swojego panelu administracyjnego i głównego menu wybierz Ustawienia -> Ogólne.

Tutaj możesz zmienić adresy URL swojej witryny WordPress w polach „Adres WordPressa” i „Adres witryny”. Po wprowadzeniu zmian należy kliknąć przycisk „Zapisz zmiany”.

Jaka jest różnica między adresem witryny URL a adresem Wodpressa URL?

Może to być mylące dla wielu początkujących, ponieważ nie znają różnicy między tymi ustawieniami.

Twój adres WordPress (URL) to adres, pod którym przechowywane są pliki i foldery WordPress, w tym strony administratora, pliki multimedialne, wtyczki, motywy i inne.

Twój adres witryny (URL) w WordPressie jest częścią publiczną Twojej witryny. To jest to, co odwiedzający wpiszą w swoich przeglądarkach internetowych, aby dotrzeć do Twojej witryny.

Dla większości użytkowników, adres WordPress i adres strony URL będą dokładnie takie same.

Zmiana adresu URL witryny WordPress za pomocą pliku wp-config.php

Aby zmienić ten plik, będziesz musiał połączyć się ze swoją witryną za pomocą klienta FTP. Będziesz musiał dodać adresy URL swojej witryny do pliku konfiguracyjnego WordPress o nazwie wp-config.php. Ten plik znajduje się w głównym folderze Twojej witryny i zawiera ważne ustawienia WordPress.

Następnie musisz dodać następujący kod tuż pod linią, która mówi /* Add any custom values between this line and the „stop editing” line. */

define( 'WP_HOME', 'https://twojanazwadomeny.pl' ); 
define( 'WP_SITEURL', 'https://twojanazwadomeny.pl' );

Możesz teraz zapisać swoje zmiany i przesłać je z powrotem na swój serwer. Po tym, odwiedź swoją stronę internetową, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Kategorie: Wordpress

7PIXEL

7PIXEL

Wyróżniamy się bogatym doświadczeniem i skutecznymi strategiami, dzięki którym zwiększymy widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *