W marcu 2024 r. Google opublikuje aktualizację wskaźnika Core Web Vitals, który jest ważną częścią ogólnego SEO witryny. Krótko mówiąc, zastępują FID wskaźnikiem INP.

Co to są wskaźniki Core Web Vitals?

Dobrych kilka lat temu Google wprowadziło dla stron internetowych wskaźniki Core Web Vitals, czyli kompleksowy pomiar tego, jak responsywna, płynna i ogólnie użyteczna jest wybrana strona internetowa. W pewnym sensie jest to sposób w jaki Google nagradza wysokiej jakości strony internetowe wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania, jednocześnie karząc tych, którzy nie osiągają dobrych wyników.

Co to jest INP?

Interaction to Next Paint (INP) to najnowszy Core Web Vital, który zastąpi First Input Delay (FID). Podobnie jak FID, INP jest miarą interaktywności.

W przeciwieństwie do FID, który mierzy opóźnienie między pierwszą interakcją użytkownika z czymś a wykonaniem akcji, INP bierze pod uwagę prawie wszystkie interakcje i mierzy tylko tę, która trwa najdłużej.

Wskaźnik INP w PageSpeed Insights

Dlatego warto inwestować w optymalizację INP, aby zwiększyć efektywność strony i poprawić jej ogólną skuteczność online.

Kategorie: SEO

7PIXEL

7PIXEL

Wyróżniamy się bogatym doświadczeniem i skutecznymi strategiami, dzięki którym zwiększymy widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *