Co to jest RWD?

Internetowe strony responsywne to strony tworzone zgodnie z RWD (z ang. Responsive Web Design). Ich wygląd dopasowuje się automatycznie do ekranu, na którym są wyświetlane. Osoba przeglądająca tego typu witrynę na monitorze swojego komputera widzi treść wypełniającą całą szerokość ekranu.

Jednak również i podczas używania tabletu czy smartfona treść jest tak samo czytelna. Strona bowiem dopasowuje swój wygląd do nowego, mniejszego formatu. Od 21 kwietnia 2015 roku wyszukiwarka Google za sprawą nowego algorytmu wyszukiwania faworyzuje właśnie strony responsywne.

Zalety responsywnych stron internetowych

Główną zaletą RWD jest to, iż zbudowane na jego podstawie strony są czytelne i przejrzyste. Nie sprawiają żadnych problemów bez względu na to na jakim urządzeniu są wyświetlane. Cały czas pozostają tak samo atrakcyjne wizualnie. Dla właściciela strony internetowej niesie to ze sobą wiele korzyści. Z uwagi, że strona responsywna wyświetla się na każdym urządzeniu, dociera do niej większa liczba potencjalnych klientów. To również korzyści z punktu widzenia pozycjonowania.

Dzięki nowemu algorytmowi Google strony RWD są o wiele lepiej widoczne  w wyszukiwarce niż te tworzone w starej technologii. Ponadto posiadanie witryny stworzonej w oparciu o RWD generuje o znacznie niższy koszy niż w przypadku równoczesnego utrzymywania strony w dwóch wersjach – mobilnej i stacjonarnej.

Kategorie: Wordpress

7PIXEL

7PIXEL

Wyróżniamy się bogatym doświadczeniem i skutecznymi strategiami, dzięki którym zwiększymy widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *