Przejdź do treści

Jak zmienić adres strony, domenę na WordPressie?

Niezależnie od tego, czy zmieniasz nazwę domeny, czy przenosisz się do subdomeny, będziesz musiał wiedzieć, jak zmienić adres URL swojej strony internetowej opartej o system WordPress.

Poznaj dwie szybkie metody zmiany adresu url swojego WordPressa.

Zmiana adresu WordPressa z poziomu panelu administracyjnego

Metoda ta jest najprostsza i najbardziej przyjazna dla osób początkujących. Jeśli masz dostęp do swojego panelu administracyjnego WordPress, to zalecamy użycie tej metody.

Zaloguj się do swojego panelu administracyjnego i głównego menu wybierz Ustawienia -> Ogólne.

Widok ustawień w zakładce Ustawienia -> Ogólne.

Tutaj możesz zmienić adresy URL swojej witryny WordPress w polach „Adres WordPressa” i „Adres witryny”. Po wprowadzeniu zmian należy kliknąć przycisk „Zapisz zmiany”.

Jaka jest różnica między adresem witryny URL a adresem Wodpressa URL?

Może to być mylące dla wielu początkujących, ponieważ nie znają różnicy między tymi ustawieniami.

Twój adres WordPress (URL) to adres, pod którym przechowywane są pliki i foldery WordPress, w tym strony administratora, pliki multimedialne, wtyczki, motywy i inne.

Twój adres witryny (URL) w WordPressie jest częścią publiczną Twojej witryny. To jest to, co odwiedzający wpiszą w swoich przeglądarkach internetowych, aby dotrzeć do Twojej witryny.

Dla większości użytkowników, adres WordPress i adres strony URL będą dokładnie takie same.

Zmiana adresu URL witryny WordPress za pomocą pliku wp-config.php

Aby zmienić ten plik, będziesz musiał połączyć się ze swoją witryną za pomocą klienta FTP. Będziesz musiał dodać adresy URL swojej witryny do pliku konfiguracyjnego WordPress o nazwie wp-config.php. Ten plik znajduje się w głównym folderze Twojej witryny i zawiera ważne ustawienia WordPress.

Plik wp-config.php w głównym folderze WordPressa.

Następnie musisz dodać następujący kod tuż pod linią, która mówi /* Add any custom values between this line and the „stop editing” line. */

define( 'WP_HOME', 'https://twojanazwadomeny.pl' ); 
define( 'WP_SITEURL', 'https://twojanazwadomeny.pl' );

Możesz teraz zapisać swoje zmiany i przesłać je z powrotem na swój serwer. Po tym, odwiedź swoją stronę internetową, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Dodaj komentarz